Regioportal

Serwis turystyczny i informacyjny

Podróże

Zwiedzamy Czechy – co warto zobaczyć blisko granicy?

Zwiedzamy Czechy – co warto zobaczyć blisko granicy?

Podczas planowania podróży często koncentrujemy się na najbardziej popularnych atrakcjach i wielkich metropoliach, pomijając pobliskie, urocze, miejsca na rzecz tzw. „must see”. Dzisiejsze podróże skierujemy do naszych południowych sąsiadów – do Czech! Przedstawimy Wam kilka miejsc tuż za granicą, które warto odwiedzić nawet podczas weekendowej wycieczki.

Sprawdź także:

Co warto zobaczyć na Krecie? Czym zachwyca ta piękna wyspa?

Poznaj niezwykłe atrakcje Czeskiego Cieszyna

Nigraniczny Czeski Cieszyn to miejscowość znana przede wszystkim z pięknej architektury. Spacer po rynek, gdzie znajduje się neorenesansowy Ratusz oraz liczne kamienice, to obowiązek każdego turysty. Ale Cieszyn to nie tylko rynek. W pobliżu znajduje się Piastowski Gród – zabytek będący kiedyś siedzibą Piastów cieszyńskich, z którego rozciąga się przepiękna panorama na całe miasto. Warte polecenia jest także Muzeum Książąt Cieszyńskich, które przeniesie nas w dawne czasy i pozwoli zrozumieć historię tego regionu.

Piękno przyrody w Decinie

Decin, czyli czeski Děčín, to miasto położone u stóp tzw. Czech Szwajcarska – malowniczego regionu, w którym dominują skaliste formacje oraz gęste lasy. W samej miejscowości warto zobaczyć zamek Děčín, który góruje nad miejscowością od XIV wieku. Z kolei dla amatorów aktywnego wypoczynku polecamy spływ na pięknej rzece Łaba.

Urokliwe miejsca w pobliżu Liberca

Liberiec to nie tylko duże centrum handlowe niedaleko granicy z Polską, ale także miejscowość, w której można zobaczyć wiele interesujących zabytków. Przede wszystkim warto odwiedzić tu neorenesansowy Ratusz, który stanowi jeden z najważniejszych symboli miasta. W pobliżu znajduje się także Wzgórze Ještěd z dominującym na nim nowoczesnym hotelem i wieżą telewizyjną – z góry rozciąga się niesamowity widok na całe miasto.

Intrygujące zabytki przygranicznego Chebu

Cheb, czyli polski Eger, to jedno z najstarszych miast w Czechach. W centrum miasta wyróżnia się zwłaszcza Zamek w Chebie, z którego wieży Czarny Mikołaj rozpościera się niezwykle malowniczy widok na starówkę. Nieopodal znajduje się także Rynek z domem Spalicek, który swoim wyglądem przypomina średniowieczne kamienice.

Podsumowując, Czechy to nie tylko Praga. Blisko granicy z Polską można znaleźć wiele ciekawych i malowniczych miejsc, które warto odwiedzić. Cieszyn, Decin, Liberec i Cheb to miejsca, które każdemu turysta zapewnią wiele niezapomnianych wrażeń.

Udostępnij

O autorze

Witamy na regioportal.pl! Specjalizujemy się w dostarczaniu inspirujących treści z różnych zakątków świata. Nasz zespół składa się z doświadczonych podróżników, ekspertów w dziedzinie transportu oraz kulinarnych entuzjastów.